Skupština Sindikata hrvatskih učitelja 23. lipnja 2026.
25. lipnja 2026.
25. lipnja 2026.

Održana je Skupština Sindikata hrvatskih učitelja

Sjednica Skupštine Sindikata hrvatskih učitelja održana je 23. lipnja 2026. godine u Zagrebu.

Članovi Skupštine verificirali su nove članove Skupštine koji su se i predstavili te im ovim putem još jednom želimo dobrodošlicu!

Predsjednica Sindikata hrvatskih učitelja Sanja Šprem predstavila je aktualnosti u Sindikatu. Govorila je o važnim pregovorima za Kolektivni ugovor za zaposlenike u osnovnoškolskim ustanovama (GKU) te o određenim odredbama koje su predmet novih pregovora, a dio su isteklog GKU-a čija prava vrijede Odlukom Vlade Republike Hrvatske.

Osvrnula se i na ESF+ projekt „Sindikat 4.0 – digitalnom edukacijom do snažnijih radnika“ na kojem je partner Sindikat hrvatskih učitelja. Članovi i sindikalni povjerenici koji su sudjelovali na radionicama projekta iznimno su zadovoljni te je naglasila da su ostale još dvije radionice do kraja projekta unutar projektne aktivnosti educiranja sindikalnih povjerenika i članova Sindikata.

Predstavila je i novu suradnju Sindikata sa Zakladom Friedrich Ebert o kojoj ćemo detaljnije uskoro pisati.

Naglasila je da se nastavlja i projekt Your Turn 2: Teachers for Trade Union Renewal čiji je nositelj organizacija ETUCE te o aktivnostima koji slijede.

Predsjednica Šprem odgovorila je našim sindikalnim povjerenicima i članovima Skupštine na njihova pitanja i izazove iz prakse, te smo time i završili lipanjsku Skupštinu. 

Pozdravili smo i dvije članice Skupštine koje odlaze u mirovinu krajem školske godine te se predsjednica zahvalila na njihovom dosadašnjem radu i aktivnostima u Sindikatu.

Sve fotografije možete vidjeti ovdje.

Održana je Skupština Sindikata hrvatskih učitelja
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Read more