Sjednica Skupštine Sindikata hrvatskih učitelja održana je 23. lipnja 2026. godine u Zagrebu.
Članovi Skupštine verificirali su nove članove Skupštine koji su se i predstavili te im ovim putem još jednom želimo dobrodošlicu!
Predsjednica Sindikata hrvatskih učitelja Sanja Šprem predstavila je aktualnosti u Sindikatu. Govorila je o važnim pregovorima za Kolektivni ugovor za zaposlenike u osnovnoškolskim ustanovama (GKU) te o određenim odredbama koje su predmet novih pregovora, a dio su isteklog GKU-a čija prava vrijede Odlukom Vlade Republike Hrvatske.
Osvrnula se i na ESF+ projekt „Sindikat 4.0 – digitalnom edukacijom do snažnijih radnika“ na kojem je partner Sindikat hrvatskih učitelja. Članovi i sindikalni povjerenici koji su sudjelovali na radionicama projekta iznimno su zadovoljni te je naglasila da su ostale još dvije radionice do kraja projekta unutar projektne aktivnosti educiranja sindikalnih povjerenika i članova Sindikata.
Predstavila je i novu suradnju Sindikata sa Zakladom Friedrich Ebert o kojoj ćemo detaljnije uskoro pisati.
Naglasila je da se nastavlja i projekt Your Turn 2: Teachers for Trade Union Renewal čiji je nositelj organizacija ETUCE te o aktivnostima koji slijede.
Predsjednica Šprem odgovorila je našim sindikalnim povjerenicima i članovima Skupštine na njihova pitanja i izazove iz prakse, te smo time i završili lipanjsku Skupštinu.
Pozdravili smo i dvije članice Skupštine koje odlaze u mirovinu krajem školske godine te se predsjednica zahvalila na njihovom dosadašnjem radu i aktivnostima u Sindikatu.
Sve fotografije možete vidjeti ovdje.









